FANDOM


Grzegorz Drojewski (ur. 17 listopada 1983 w Warszawie) – polski tekściarz, dialogista filmów i seriali animowanych, aktor dubbingowy i reżyser dubbingu. Absolwent filozofii na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Teatrem Polskiego Radia. Współzałożyciel (wraz z Tomaszem Robaczewskim) i były członek zespołu Robodrom.

Reżyser Dubinngu

2017: Prawo Milo Murphy’ego

  • 2016-2017: Główka pracuje
  • 2016-2017: Mech-X4
  • 2016: Wojownicze żółwie ninja: Wyjście z cienia
  • 2015-2016: K.C. nastoletnia agentka
  • 2014-2016: Niebezpieczny Henryk
  • 2014-2016: Hulk i agenci M.I.A.Z.G.I.
  • 2013-2015: Doraemon
  • 2013-2016: Avengers: Zjednoczeni (odc. 6-62)
  • 2013-2016: Anna i androidy
  • 2015: Gwiezdne wojny: Wojny klonów (odc. 109-121)
  • 2015: Doraemon: Zielona Planeta
  • 2015: Doraemon: Ludzie wiatru
  • 2015: Przygody Nobity na Morzu Południowym
  • 2014: Kogut Kukuryku
  • 2014: Iron Man & Hulk: Zjednoczeni
  • 2014: 2112: Narodziny Doraemona
  • 2014: Wojownicze Żółwie Ninja
  • 2012-2014: Slugterra
  • 2012: Beyblade V-Force
  • 2012: Tron: Rebelia
  • 2012: Iron Man: Armored Adventure

Dialogi Polskie-Dubinng

  • 2015: Gwiezdne wojny: Wojny klonów (odc. 109-121)
  • 2012 – 2013: Mega Spider-Man (odc. 11-17, 21-34, 36-41)
  • 2012 – 2013: Futurama (seria 2)
  • 2012: Lorax
  • 2012: Austin i Ally
  • 2010-2012: Big Time Rush
  • 2010: Nasza niania jest agentem
  • 2009 – 2010: Moje życie ze mną
  • 2009-2012: Przystanek dżungla
  • 2009: Lou!
  • 2008: Sezon na misia 2
  • 2007: George prosto z drzewa
  • 2007: Detektyw Pchełka na tropie
  • 2004: Olinek Okrąglinek
  • 2004: Ziemniak – ostatnie starcie
  • 2003-2005: Młodzi Tytani (odc. 27-30, 35-37)
  • 2003-2004: Zakręceni gliniarze
  • 2001: Ach, ten Andy! (odc. 48, 56, 60)

Polski Dubinng-filmy

  • 2017: Lego Ninjago Film – Jay
  • 2017: Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski – Ciamajda
  • 2015: Hotel Transylwania 2 – Dana
  • 2015: Alvin i wiewiórki: Wielka wyprawa – Alvin
  • 2014: Jak wytresować smoka 2 – Czkawka
  • 2014: Rio 2 – Blu
  • 2014: Listonosz Pat i Wielki Świat – Ben
  • 2013: Smerfy 2 – Ciamajda
  • 2012: Goryl Śnieżek w Barcelonie – Śnieżek
  • 2012: Alvin i wiewiórki 3 – Alvin
  • 2011: Pora na przygodę! – Finn
  • 2011: Smerfy – Ciamajda
  • 2011: Przygody Tintina – Tintin
  • 2011: Rio – Blu
  • 2010: Żółwik Sammy – Sammy
  • 2010: Alvin i wiewiórki 2 – Alvin
  • 2010: Safari 3D
  • 2009: Lato Muminków – Homek
  • 2009: Gwiazda Kopernika
  • 2009: Koralina i tajemnicze drzwi
  • 2008: Dzwoneczek
  • 2007: Koń wodny: Legenda głębin
  • 2007: 7 krasnoludków: Las to za mało – historia jeszcze prawdziwsza – Jaś
  • 2007: Alvin i wiewiórki – Alvin
  • 2007: Shrek Trzeci – chłopak wpuszczający na bal przebierańców
  • 2007: Na fali – Mikey Abramowitz
  • 2004: Król Lew III: Hakuna matata – zwierzęta, surykatka
  • 1996: Tajemnica Sagali
  • 1995: Toy Story – Sid

Dubinng polski-seriale:

  • 2014 – 2016: Clarence (serial animowany) – Benson, Percy, Joshuha
  • 2013 – 2016: Jeźdźcy smoków (serial) – Czkawka
  • 2013 – 2016: Młodzi Tytani: Akcja! – Robin
  • 2011 – 2016: Pora na przygodę! – Finn
  • 2010 – 2016: Tomek i przyjaciele – Piotruś
  • 2007 – 2015: Fineasz i Ferb – Jeremiasz
  • 2012 – 2015: Ninjago: Mistrzowie spinjitzu – Jay
  • 2011 – 2015: Turbo Dudley – psi agent – Keswick
  • 2015: Żółwik Sammy i spółka – Robert
  • 2012-2013: Wodogrzmoty Małe – Tyler (niezdecydowany klient) (odc. 5), Blendin Blandin
  • 2012: Wakfu – Kriss Krass (odc. 36-38)
  • 2012: Beyblade: V-force
  • 2011 – 2012: Planeta Sheena – Doppy
  • 2011: Test Drive Unlimited 2 – pasażer (detektyw)
  • 2011: Abby i latająca szkoła wróżek – Lock
  • 2011: Taniec rządzi – Gunther Hessenheffer
  • 2010: Hero 108 – Krzepki Ray
  • 2010: Superszpiedzy – Jimmy (odc. 1), Bucky Alder (odc. 5), Gus Jr (odc. 7)
  • 2010: Scooby Doo: Abrakadabra-Doo – Sherman
  • 2010: True Jackson VP – Justin Bieber
  • 2010: Więźniowie wyobraźni – Bloo
  • 2010: Pieskie życie
  • 2009: Hannah Montana: Film
  • 2009: Góra Czarownic
  • 2009: Ben 10: Obca potęga
  • 2009: Power Rangers: Furia dżungli – Theo
  • 2009: Tatastrofa – Tripp Zoome
  • 2009: Stacyjkowo – Dr Gosling
  • 2009: Dragon Age: Początek
  • 2009: Noddy w Krainie Zabawek – Gobbo
  • 2009: Batman: Odważni i bezwzględni – Bat-Mite
  • 2009: Przytulaczki
  • 2009: Podcats – Mimo
  • 2009: Listonosz Pat – Ben
  • 2009: Marta mówi – Tadek
  • 2008: Niezwykła piątka na tropie – Dylan
  • 2008: Podpięść: Wariackie Halloween – Piankowy Zając – BunBun
  • 2008: Troo – Jakub „Troo” Moss
  • 2008: Suite Life: Nie ma to jak statek – Ashton (odc. 4), organizator koncertu (odc. 5)
  • 2008: Tajemniczy Sobotowie
  • 2008: Potwory i piraci – Tytus
  • 2008: Stich!
  • 2007-2008: Sushi Pack – Tako
  • 2007: Szczenięce lata Clifforda – Shun
  • 2007: High School Musical 2 – Chad
  • 2007: Supercyfry – Cyfra 6
  • 2007: Miś Fantazy – Miś Fantazy
  • 2007: Zajączkowo – LimaBean
  • 2007: Bakugan: Młodzi wojownicy – Dan Kuso
  • 2007: Pokémon: Wymiar Walki – Sho (odc. 19), jeden z członków zespołu R (odc. 26), Aaron
  • 2007: Magi-Nation – Tony Jones, Aidan (odc. 1)
  • 2006-2008: Yin Yang Yo! – Yang
  • 2006-2008: Nowa szkoła króla – Kuzco
  • 2006: Wymiennicy – Jakobo Chacobo, komentator biegów, szachista
  • 2006: Monster Warriors – Dink Doormen, Henry (odc. 1-13)
  • 2006: H2O – wystarczy kropla – Byron
  • 2006: Kacper: Szkoła postrachu – Papuga
  • 2006: Wpuszczony w kanał − Ryba Ala Ropuchy
  • 2006: Storm Hawks
  • 2006: Młodzi mistrzowie Shaolin – Cheng
  • 2006: Co gryzie Jimmy’ego? (film)
  • 2006: Pokémon: Diament i Perła – Ash Ketchum, jedno z dzieci (odc. 40)
  • 2005-2008: Nie ma to jak hotel – Cliff Parks (odc. 59), Tend (odc. 61), chłopak z restauracji (odc. 58)
  • 2005-2008: Mój partner z sali gimnastycznej jest małpą – Dicky Myszoskoczek (II seria), David Coppertrout, papuga Orlando, lord Siusiumajtek, opos (odc. 33a), mangusta Karol (odc. 34a)
  • 2005-2008: Ben 10 – Czteromucha (odc. Powrót Doktora Animo), strażnik (odc. Duchowe wyzwolenie), chłopak grający na tubie (odc. Duchowe wyzwolenie), dzieciak (odc. Przygody Super Kosmo-Bohaterów), Todd Maplewood (odc. Kosmiczna mumia), chłopak z wesołego miasteczka (odc. Cyber kopie), klon (odc. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego)
  • 2005-2008: Johnny Test – Zamrażacz Mózgów, Blast Keczup (odc. 30a, 38a)
  • 2005-2007: Ufolągi – Clinton
  • 2005-2006: Szanowni Państwo X – Brandon
  • 2005: Robotboy – Björn Björnson
  • 2005: Transformerzy: Cybertron – Tim, Menasor
  • 2005: Mały Wojownik – Jerry
  • 2005: Przygoda Noddy’ego na wyspie
  • 2004-2008: Dom dla zmyślonych przyjaciół pani Foster – Bloo
  • 2004-2006: Liga Sprawiedliwych bez granic – młody Scott Free (odc. 15), Billy Batson (odc. 20)
  • 2004: Power Rangers: Dino Grzmot
  • 2004: Yu-Gi-Oh! Ostateczne starcie – Yugi
  • 2004: Thunderbirds – Alan Tracy
  • 2003-2008: 6 w pracy
  • 2003-2007: Z życia nastoletniego robota
  • 2003-2006: Xiaolin – pojedynek mistrzów – Clay Bailey
  • 2003-2005: Młodzi Tytani – Robin
  • 2003: Tutenstein – Kail
  • 2003: Titeuf
  • 2002-2008: Kredonia
  • 2002-2007: Kim Kolwiek – Wade
  • 2002-2007: Naruto – Kotetsu Hagane, Kabuto Yakushi (od odc. 27 do połowy serii 3, od odc. 88), Gamakichi
  • 2002-2006: Jimmy Neutron: mały geniusz – Carl
  • 2002-2005: Co nowego u Scooby’ego? – Elliot (odc. 2, 18)
  • 2002: Beyblade V-Force
  • 2001-2007: Ach, ten Andy! – Jervis Coltrein (II i III seria), Sheldon, Vole (odc. 76)
  • 2001-2007: Mroczne przygody Billy’ego i Mandy – „Pełzacz” (odc. Tajne Bractwo kontra WF), chłopak w stroju kota (odc. Konflikt mętnych interesów), Brad (odc. Pizza Nergala), ojciec Irwina (odc. Drakula musi umrzeć), Nigel Planter (odc. Nigel Planter i fistaszki)
  • 2001-2004: Medabots – Rintaro, Natan, Kintaro
  • 2001-2003: Zło w Potrawce – Henryś (odc. Zły do szpiku kości), Tony (odc. Korek)
  • 2001: Noddy – Miś Tabi
  • 2001: Power Rangers Time Force – Notacon
  • 2000: Królowie i królowe – Król Fuj-Fuj
  • 1999-2003: Nieustraszeni ratownicy
  • 1999-2001: Dzieciaki z klasy 402 – Jessie McCoy
  • 1999-2000: Digimon – Taichi „Tai” Kamiya (odc. 5-54)
  • 1998-1999: Zły pies – Trevor Potanski
  • 1998: Gwiezdny Pirat
  • 1998: Eerie, Indiana: Inny wymiar – Edi
  • 1998: Dzielny pies Rusty – Dylan Wilson
  • 1998: Mistrzowie golfa – Allister McGrath
  • 1996: Hej Arnold! – Gienek (pierwszy dubbing) / Józek (drugi dubbing)
  • 1995: Dzieciaki do wynajęcia – Kyle Ward
  • 1993: Huckleberry Finn – Huckleberry Finn
  • 1992: Nowe podróże Guliwera
  • 1991-1992: Eerie, Indiana
  • 1991: Scooby Doo: Szkoła Upiorów